You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

ДФС скасувала помилкові штраф та борг PR-консультанта

08.06.2018

Об’єкт скарги: Головне управління Держаної фіскальної служби (ГУ ДФС)

Суть скарги: 28 березня 2018 року до РБО звернулася Марина Стародубська, PR-консультант, що працює як ФОП вже 14 років. За її словами, весь цей час вона вчасно сплачувала податки і подавала декларації. Крім того, на початок кварталу на її податковому рахунку була переплата. Але в березні цього року податкова додала підприємиці податкове зобов’язання та нарахувала штраф в понад 50 тис. грн. 

3 березня Стародубська отримала SMS з текстом «податкова. наберіть. треба зустрітися». Спочатку підприємиця подумала, що це шахраї, і нічого не відповіла. Але потім отримала лист з ГУ ДФС, в якому йшлося про те, що у підприємця занижені податкові зобов'язання. З самого ж документа було видно, що у даного ФОП зафіксована переплата, на яку нараховано штраф в розмірі понад 10 тис. грн: Відповідно, Скаржниця отримала довідку в районній податковій про те, що всі її податкові зобов'язання за 2017 рік сплачено і заборгованостей немає.
Підприємиця розповідає, що отримала від ревізора припис про сплату штрафу 22 березня (через два дні після того, як 20 березня їй видали довідку про відсутність заборгованостей). Марина оскаржила дії ревізора ГУ ДФС. У скарзі, зокрема, зазначається, що на момент її подачі в електронному кабінеті відображався штраф, хоча рішення ревізора знаходиться в процесі оскарження, і на цей час згідно із законом штрафні санкції не застосовуються. Але на цьому труднощі з податковою не закінчилися. 13 квітня в кабінеті платника податків у Марини утворився борг в понад 50 тис. грн. 
 
Вжиті заходи: Інспекторка РБО ретельно вивчила документи, подані ФОПом. Як виявилося в процесі аналізу, проблема підприємиці полягала у наступному. В податковій не могли знайти декларацію Скаржниці за 3 квартал 2017 року. А вона була надійно схована: при реєстрації в електронній системі ДФС їй автоматично присвоїли помилкову дату – 2999 рік. Відповідно, за несплату податків за 3 квартал ДФС виписала підприємиці штраф в розмірі 25% від суми податків. Крім того, оскільки система вважала, що податки за 3 квартал не сплачено, підсумувала їх як борг. Звідси і незрозуміла сума в понад 50 тис. грн.
Законодавство передбачає, що податкова повинна попереджати про помилки в поданій декларації протягом 30 днів і вимагати повторно подати документ, але в цьому випадку такого не сталося. У будь-якому випадку, штраф за помилки в декларації – 170 грн. 
Інспекторка РБО направила лист ДФС з проханням всебічно та неупереджено розглянути справу Скаржниці, прийнявши до уваги її аргументацію та позицію Ради. Крім того, інспекторка взяла участь у розгляді матеріалів скарги в ГУ ДФС. 
 

Результат: За результатами зустрічі, наприкінці травня ДФС скасувала всі штрафи та донарахування Скаржниці. За сприяння Ради підприємиці вдалося уникнути безпідставних доплат у десятки тисяч гривень. Справу успішно закрито.