11.01.2018

Львівська митниця розблокувала імпорт соєвого лецитину

Луганська обл

Об’єкт скарги: Служба безпеки України у Львівській області (СБУ), Львівська митниця ДФС (Львівська митниця)

Суть скарги: 3 листопада 2017 року зі скаргою на СБУ до РБО звернувся дистрибутор харчових інгредієнтів.

Підприємство вже понад 5 років імпортує харчові додатки та постачає їх провідним українським виробникам солодощів. Але з вересня цього року, на думку Скаржника, Львівська митниця за розпорядженням СБУ почала чинити тиск на підприємство. 

Львівська митниця затримала дві партії соєвого лецитину для перевірки вмісту генно модифікованих організмів (ГМО). Результати досліджень центру харчових продуктів «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» підтвердили відсутність ГМО. Проте працівники Львівської СБУ без жодних пояснень направили зразки на додаткове дослідження до неакредитованої лабораторії в Одесі. Там у продукції виявили вміст ГМО на рівні понад 0,01%. Варто зазначити, що відповідно до українського законодавства, продукт вважається генно модифікованим, якщо вміст ГМО в ньому перевищує 0,9%.

Тим не менш, товар Скаржника протягом двох тижнів залишався заблокованим на митниці. Підприємство несло фінансові витрати: оплачувало тимчасове зберігання товару, оренду транспорту, навантажувально-розвантажувальні роботи на митниці. І головне – зривалися строки поставки товару. Це створювало проблеми для контрагентів Скаржника – виробників готової продукції – і в деяких випадках вони були змушені зупинити виробництво.

Вжиті заходи: Інспектор РБО детально ознайомилася з позиціями Скаржника та держорганів. Вона письмово звернулася до СБУ да ДФС з проханням пояснити причини повторної експертизи товару. Інспектор зв’язалася з заступником Голови Львівської митниці, який повідомив про ініціювання третьої експертизи товару, яка мала остаточно підтвердити якісні характеристики продукції.

Результат: Результати третього дослідження показали відсутність ГМО в імпортованому соєвому лецитині. 6 грудня Скаржник повідомив Раді, що його товари пройшли всі митні оформлення. Справу успішно закрито.

 

Наступний кейс: Прокуратура Києва повернула інвестиційній компанії вилучене майно