You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Припинено порушення прав імпортерів скрапленого газу з боку СБУ

18.07.2017

Об’єкт скарги: Енергетична митниця Державної фіскальної служби України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), Служба безпеки України (СБУ) 

Суть скарги: У січні 2017 року кілька українських імпортерів скрапленого газу звернулися до РБО через зупинку митного оформлення скрапленого газу – СБУ мала намір перевірити його безпечність. Деякі партії товару простоювали без розмитнення більше двох місяців. Посадові особи СБУ також звернулися до МЕРТ з поданням застосувати до Скаржників санкції, що обмежують зовнішньоекономічну діяльність.  

Вжиті заходи: Інспектори РБО дійшли висновку, що заходи щодо Скаржників, на яких наполягала СБУ, були надмірними і загрожували зупинити господарську діяльність компаній без відповідних рішень суду.

Протягом лютого-березня інспектори Ради  неодноразово зверталися до  СБУ, МЕРТ і митних органів з проханням переглянути доцільність санкцій і блокування товару на митницях.

Результат: За два місяці з моменту звернення до РБО санкції до Скаржників було скасовано. СБУ припинила блокування товару на митницях, і Скаржники змогли повернутися до звичної діяльності.