25.01.2017

Прокуратура поновила порушені права ТОВ «Реккітт Бенкізер Хаусхолд Енд Хелс Кер Україна»

Національна поліція: процесуальні зловживання Київ

Об’єкт скарги: Подільське управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві (Подільське управління поліції); Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України (“Управління економічної безпеки СБУ”)

Суть скарги: 2 грудня 2016 року Скаржник,  ТОВ «Реккітт Бенкізер Хаусхолд Енд Хелс Кер Україна», один зі світових лідерів у виробництві товарів для дому, лікарських засобів та засобів для здоров’я і гігієни, звернувся до РБО зі скаргою щодо кримінального провадження, відкритого Подільським управлінням поліції. Кримінальне провадження було розпочате у зв’язку з підозрою у наданні Скаржником неправдивої інформації під час реєстрації медичного препарату «Стрепсілс» у Міністерстві охорони здоров’я України, і мінімізації сум податків. Оперативний супровід кримінального провадження здійснювався Управлінням економічної безпеки СБУ. Скаржник скаржився на те, що в рамках розслідування кримінального провадження співробітники Управління економічної безпеки СБУ здійснили дії, спрямовані на повне блокування бізнесу Скаржника в Україні, а саме вилучення фінансових документів в обслуговуючих банках, вилучення у державного регулятора реєстраційних матеріалів на лікарський засіб «Стрепсілс», звернення до Мінекономіки з клопотанням накласти санкцію у вигляді зупинення зовнішньо-економічних операцій Скаржника тощо.

Вжиті заходи: Бізнес-омбудсмен в Україні Альгірдас Шемета особисто звернувся до Генерального прокурора України Юрія Луценка з проханням відреагувати на неправомірні дії з боку Подільського управління поліції та Управління економічної безпеки СБУ.

За результатами зустрічі Генеральний прокурор надав доручення прокурору міста Києва невідкладно вжити заходів, спрямованих на захист законних прав та інтересів Скаржника, і зобов’язав доповісти про виконання таких заходів у найкоротші терміни.

Результат: 24 січня 2017 року Генеральний прокурор повідомив Скаржнику, що прокурор міста Києва прийняв рішення про закриття кримінального провадження. Скаржник подякував Раді бізнес-омбудсмена за увагу до їх справи та її об’єктивний розгляд, зазначивши, що рішення про закриття кримінального провадження – це серйозний сигнал, який сприятиме поверненню довіри міжнародних компаній та інвесторів до України.

 

 

 

Наступний кейс: Виробник теплової енергії отримав вільний доступ до майна