You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Прокуратура поновила порушені права ТОВ «Реккітт Бенкізер Хаусхолд Енд Хелс Кер Україна»

25 січня 2017

Об’єкт скарги: Подільське управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві (Подільське управління поліції); Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України ("Управління економічної безпеки СБУ")

Суть скарги: 2 грудня 2016 року Скаржник,  ТОВ «Реккітт Бенкізер Хаусхолд Енд Хелс Кер Україна», один зі світових лідерів у виробництві товарів для дому, лікарських засобів та засобів для здоров'я і гігієни, звернувся до РБО зі скаргою щодо кримінального провадження, відкритого Подільським управлінням поліції. Кримінальне провадження було розпочате у зв’язку з підозрою у наданні Скаржником неправдивої інформації під час реєстрації медичного препарату «Стрепсілс» у Міністерстві охорони здоров’я України, і мінімізації сум податків. Оперативний супровід кримінального провадження здійснювався Управлінням економічної безпеки СБУ. Скаржник скаржився на те, що в рамках розслідування кримінального провадження співробітники Управління економічної безпеки СБУ здійснили дії, спрямовані на повне блокування бізнесу Скаржника в Україні, а саме вилучення фінансових документів в обслуговуючих банках, вилучення у державного регулятора реєстраційних матеріалів на лікарський засіб «Стрепсілс», звернення до Мінекономіки з клопотанням накласти санкцію у вигляді зупинення зовнішньо-економічних операцій Скаржника тощо.

Вжиті заходи: Бізнес-омбудсмен в Україні Альгірдас Шемета особисто звернувся до Генерального прокурора України Юрія Луценка з проханням відреагувати на неправомірні дії з боку Подільського управління поліції та Управління економічної безпеки СБУ.

За результатами зустрічі Генеральний прокурор надав доручення прокурору міста Києва невідкладно вжити заходів, спрямованих на захист законних прав та інтересів Скаржника, і зобов’язав доповісти про виконання таких заходів у найкоротші терміни.

Результат: 24 січня 2017 року Генеральний прокурор повідомив Скаржнику, що прокурор міста Києва прийняв рішення про закриття кримінального провадження. Скаржник подякував Раді бізнес-омбудсмена за увагу до їх справи та її об’єктивний розгляд, зазначивши, що рішення про закриття кримінального провадження – це серйозний сигнал, який сприятиме поверненню довіри міжнародних компаній та інвесторів до України.